1/ Pieces of

Krásný den.

Už je tomu nějaký pátek, co jsem naposledy něco psala na blog. Čas mi bohůžel neumožňuje pravidelnou aktivitu na blogu, ale pokusím se to dohnat.

Pieces of..

Rozhodla jsem se, že zavedu takovou „sérii“ Pieces of. V těchto příspěvcích budu psát o knihách a filmech, které stojí za to, aby byly čtené a viděné. Jsem knihomol a blázen do filmografie, proto se chci na blogu dělit také hlavně o tohle. Doufám, že tě třeba navedu k dobré knize, nebo filmu. Taaaak – začneme první Pieces of!

Carry On.

aneb Nedej se od spisovatelky Rainbow Rowell. Ta naše Duha zase nezklamala.

Když jsem začínala knížku číst, vdechla na mě Harryho Pottera. Příběh se odehrává na kouzelnické škole Mágů, kde je hlavní hrdina Simon Snow. Nejdřív jsem si myslela, že se autorka snažila o něco podobného, jako je Harry Potter, ale vůbec tomu tak nebylo. Příběh se mi neskutečně líbil. Když jsem knížku četla, tak jsem si přála, aby se dal Simon se svou kamarádkou, Penelopou, dohromady. Pozor, spoiler! Nebylo tomu tak. Stalo se něco, co jsem vůbec nečekala. V knize nebude vztah mezi holkou a klukem, ale mezi klukem a klukem. Přesněji mezi dvěmi úhlavními nepříteli. Ač mě to po zjištění naštvalo, pak jsem byla ráda. Nezáleží na tom, jestli bude láska mezi holkou a klukem. Mezi nimi to bylo prostě krásné. Lásce neporučíme.

Pieces of – quotes: 

S jedním příjde zkáza a s druhým jeho pád.
Život. Tys byl slunce a já se do tebe mohl každou chvíli zřítit. Každé ráno jsem se vzbudil a pomyslel si: ,,Jednou shoříme na popel.“


Illuminae

600 stránková kniha s obalem, jaký jsem ještě neviděla. Kniha je napsaná opravdu zvláštně. Dostala jsem ji k Vánocům s tím, že se mamka v knihkupectví ptala, jestli nevyšla nějaká kniha, která by bavila čtenáře Hunger games. Musím říct, že mě opravdu neskutečně nadchla.
Příběh se odehrává v roce 2575, kdy byla kolonie Kereneza zničena a lidé musí na vesmírných lidí na jinou planetu. V příběhu jde o dívku Kady a chlapce Ezru. Ke konci knihy mi ukápla slza, protože to vypadalo, že vše skončí špatně. Zázraky se ale dějí (tedy.. v knihách se zázraky dějí) a skončilo to šťastně. Nechci ti říct ani kousek, o co v příběhu jde, protože tohle vážně stojí za přečtení a překvapení! Mimochodem, bude to trilogie. Už jen čekám, kdy přeloží druhý díl – Gemina.

Pieces of – quotes: 

No nejsem milosrdný?
Ale já vidím, co to vlastně je. To, co Julie hledala na rtech svého Romea. Šílenství a jed, vyryté nekončícími čmáranicemi z nul a jedniček.

Máš mě. Dokud nezemře poslední hvězda v galaxii. Budeš mě mít.

Filmy:

La La Land

Nelze napsat pocity z tohoto filmu. Film byl nominován na spoustu ocenění, ani se nedivím. Hudba, kamera, herci, zpěv – vše bylo skvělé. Na Oscara je dokonce film nominovaný snad do všech možných kategorií! Film v kině na člověk působí jinak, než doma v počítači. V kině se do toho více ponoříte a pořádně se zaposloucháte. La La Land je opravdu povedený muzikál, kde je ukázáno, co si vyberete – úspěch, nebo lásku. Mia si vybrala úspěch a ztratila Seba. Od doby, co jsem byla v kině, stále poslouchám na spotify hudbu z filmu. Tenhle film doporučuji všem milovníkům muzikálů, divadla a tance. Samozřejmě taky těm, kteří mají rádi romantiku.

Kruhy

Horor mého dětství, když se nad tím tak zamyslím. Nemám ráda horory, ale když jsem viděla v kině ukázku na Rings, hecla jsem se a s kamarádkou jsme vyrazily. Mimochodem, šly jsme na to na Valentýna. Jo, byl to opravdu romantický film.
Třetí díl mě nezaujal tak, jako předchozí dva. Možná to je i tím, že jsem Kruh viděla už před dlouhou dobou. Tento díl ani nenavazoval na předchozí, což mě zklamalo. Jsou v něm jiní herci a jiné souvislosti. Ano, musím uznat, že jsem se bála. Horory nejsou moje parketa, ale vidět jsem to opravdu chtěla. Pokud máš horory rád a nebereš horor Kruh jako hovadinu, určitě se podívej. Pro mě bylo při sledování docela složité, abych si dávala dohromady souvislosti. Nojo, Janča.

Fotku nepřidám, ještě bysme v noci neusnuli.:-)

Doufám, že jsem někoho z vás přivedla k nějaké knížce, nebo filmu. Těším se, až budu moci napsat o něčem dalším, ráda předávám nějaký názor a recenzi. Hradečáci, užívejte prázdniny! Ostatní, přežijte školu.


We gotta, gotta carry on.

(Článek si přečetlo celkem 531 čtenářů, 1 dnes)
  • veronika v.

    Ahoj Jani,
    to co na svém blogu píšeš ,je prostě skvělé. S většinou s tebou naprosto souhlasím a chci se také posunout dál. Čeká mě to, co mnoho z nás. Nová škola, potkám nové lidi, jestli se to dá tak říct, tak zatím největší rozhodnuti mého života. Strašně se těším, ale mám i docela obavy. Ale hlavně si jdu za svým. Tak doufám, že mě to nezklame. Chtěla bych tě někdy potkat. Máme toho celkem dost společného, teda aspoň se mi to zdá. Před půl rokem jsem ti napsala na e-mail, nevím zda jsi ho nedostala nebo neodpovidáš na cizí e-maily. Nevadí, naprosto to chápu. A ani nechci být dotěrná, jenom bych tě chtěla poznat. Kdybychom se třeba mohly spojit přes e-mail, snapchat, skype, byla bych moc ráda. Ale jestli tohle neděláš, nevadí. Chtěla jsem se tě jen zeptat.

    • Jana Bednářová

      Děkuju moc! Doufám, že se rozhodneš správně. Hlavně dělej to, co tě baví, přesně tak! Měj se hezky a hodně štěstí:)