Balení dárků

Balení dárků. Věc, kterou nikdo nestíhá a málokoho baví. To ani nemluvím o samotném nakupování dárků, to je teprve boj..
Mě balení dárků neskutečně baví! Můj taťka dárky vždy krásně balil a se vším si vyhrál. Jsem neskutečný perfekcionista, takže mě taťkovi dárky, přesné centimetr a centimetr, neskutečně fascinovaly. Vlastně… nejen to, jak byly dárky zabalené, ale jak byly předané. Veškeré popisky na dárcích byly zábavné hádanky, které mě ještě víc doháněly k nutnosti dárek hned otevřít. Samozřejmě neroztrhat obal!

Já takový machr na balení dárků nejsem, ale aspoň se snažím. Každý rok styl balení obměňuji a vyhraji si s tím víc a víc. Pokud ani ty nevíš, jak dárky zabalit, nebo nemáš čas přemýšlet nad tím, jak je zabalit, třeba tě inspiruji.

V jednoduchosti je krása, za tím si stojím.

K Vánocům patří vůně jehličí. Vánoční stromek pohltí celou místnost do jeho vůně a já si tak připadám, jako když jsem v lese.

Dárky jsem balila do obyčejného papíru, který jsem ale obvázala nějakou třpytivou stužkou, či provázkem. Nakonec jsem tam přidala právě zmiňované jehličí a nějakou zajímavou samolepku. Právě tyhle zlaté nálepky a třpytivá modrá písmena jsem sehnala v Hornbachu. Pokud máš možnost, určitě se tam jdi podívat.

V Auparku (v Hradci Králové) jsem sehnala úžasná balící papír! Když jsem ho kupovala, byla vidět jen jedna strana, na které byli stromy a sobíci. Po rozbalení měl papír ještě druhou stranu, samozřejmě, která byla zlatá.

Jak to skončilo?

Původní stranu papíru jsem skoro nepoužila. Ve zlaté a červené barvě vidím Vánoce, proto tak musely vypadat i moje dárky. Část dárků jsem balila do obyčejného papíru, část dárků zase do zlatého. Žádný nepůsobí násilně, zároveň i zajímavě.

Co se týče balení, měkké dárky jsem se snažila dát do krabic. Málokdy se povede zabalit měkký dárek pěkně, proto se tomu vyhýbám. Určitě to pomůže i tobě.

Balení svíček a hrnků? Další problém je na světě..

Jak se izolepě kolem dárku vyhnout? Jednoduché. Buď můžete obě strany pouze zavázat, nebo jen jednu zabalit a druhou zavázat. Vypadá to hezky a čas ti to rozhodně ušetří! 

Pro lenochy? 

Každý druhý ti řekne, ať dáš dárek do nějaké hezké vánoční tašky. Tudy cesta také vede, ale třeba já ocením práci. Když vidím, že si dal člověk s balením práci a působí to hezky, už jen to mi udělá radost. Ale samozřejmě každého nebaví balit detailně všechny dárky.

A jak balíš dárky ty? Inspirovalo tě něco? Co by jsi chtěl dát za tip mně?  Napiš do komentáře.

Vánoce jsou pryč lusknutím prstu, tak si je pořádně užijte. Samozřejmě, moje přání k Vánocům je SVĚTOVÝ MÍR, však to známe:D


We gotta, gotta carry on.

(Článek si přečetlo celkem 360 čtenářů, 1 dnes)
  • Teri Grimes

    Mě balení dárků nebaví a ani mi to zrovna moc nejde. Samozřejmě se mi líbí a obdivuji, když si s tím dá někdo záležet a do posledního detailu to vypadá překrásně 🙂 Tobě se to opravdu povedlo ♥ Ten zlatý papír je úžasný a ta větvička působí decentně. Celkově to budí dojem decentnosti, mám ráda takové nevýrazné a něčím zajímavé věci.