Christmas happiness

„Budu slavit Vánoce ve svém srdci a snažit se je tam udržet celý rok.“

Nějak to letí. Dneska je 10.12., za 14 dní jsou Vánoce a já mám sotva dva dárky. Jsem velký milovník Vánoc, vždycky se na ně těším. Také jsem velký milovník sněhu, kterého se můžu dotknout spíše jen na horách, ve městech nás už asi opustil..
O Vánocích u nás máme nějaké tradice a zvyky, bez kterých by to nebyly ty pravé Vánoce, ale občas chceš zkusit něco nového. Mohla bych mluvit o spoustu věcech, které se ani netýkají Vánoc.
Když jsem poprvé šla do klubu, cítila jsem se nesvá. Bránila jsem se a dala bych vše za postel s knížkou. Nakonec jsem zjistila, že to je fajn. Někteří byli docela vykulení, když viděli mě v klubu, ale jednou jsem to zkusit musela. Kdybych tam nikdy nešla, nevěděla bych, o co přicházím. Tak to je u všeho.

Na letošní Vánoce jsem zkusila upéct vlastní perníkovou chaloupku. Žádná krabicovka, měřila a slepovala jsem sama. V troubě to sice vypadalo katastrofálně, ale nečekala jsem, že to nakonec na poprvé dopadne tak dobře. Teď už vím, že moje nová vánoční tradice bude pečení chaloupky. Pokud bys chtěl/a recept, na internetu je toho plno. Ale bacha, já jsem si vše měřila sama, vidíš tam ty mezery? Ano, měla jsem dát asi na celý návod, ty dopadneš určitě lépe. But don’t worry, ještě zapracuji a půjdu do cukrářské show.

Každý si chce aspoň jednou za rok natlouct zadek na ledu. Já se v zimě natluču snad každý druhý den, pokud se mám po čem klouzat. Pamatuji si, že v mých 9 letech jsme byli s taťkou bruslit na zamrzlém rybníku u nás za elektrárnou. Když si to teď představím, bylo to opravdu kouzelné. Rybník vedl i do zatáčky, nad kterou byly zamrzlé stromy a v dálce tajemno. Opravdu tajemno, bála jsem se tam sama jet. Náš pes, Max, tam byl s námi. Se zamrzlým rybníkem si zrovna nerozumněl, ale užíval si to stejně dobře, jako my.

Čím jsem starší, tím víc mám ze všeho obavy. Nedávno bych šla raději bruslit na veřejné kluziště (což je jedno z mých přání o Vánocích, bruslit na Ovocném trhu), než abych se strachem stála na kdoví, jestli zamrzlém rybníku. Já se ale stále snažím dosáhnout optimismu, i přes můj pesimismus. Snažím se nemyslet na to nejhorší a hned je to lepší.

Buď s rodinou a tvými nejbližšími. Nedávej přednost dárkům a šílenství v obchodních centrech. Každý říká, že Vánoce nejsou o dárkách. Někde to myslí vážně, někdo jen opakuje něco, čemu vlastně sám nevěří. Pod stromeček si některé věci přeji, ale sám víš, že mít pod stromkem plno, ale kolem prázdno, nás neudělá šťastnějšími.

I’m dreaming of a white Christmas, tak snad na Vánoční svátky bude sněžit.

Slib mi, že se budeš o svátkách jen smát a nebuď Grinch, vykouzlíš tím úsměvy na dalších tvářích.

We gotta, gotta carry on.

(Článek si přečetlo celkem 545 čtenářů, 1 dnes)