CO VIDÍME

Sociální sítě nám ukazují mnoho. Co kdo jedl,jak se kde vyfotil,co navštívil,co měl na sobě,a tak dále..
Skoro každý už s nimi žije. Nic zásadně špatného na tom být nemusí,pokud si tedy uvědomujeme,co nám to může přinést a naopak vzít.

Dneska jsem zhlédla nové video Mylifeaseva,byla to podzimní ranní rutina. Všude zářil podzim,halloweenské dýně,kafe,světýlka a huňaté polštáře. Říkala jsem si,jak je to všechno dokonalé! Probudí se tak krásná,že by mohla vyjít ven bez jediné úpravy. V říjnu snídá jahody a maliny,líčení vypadá jako z nějakého časopisu a celý den má na procházky a focení přírody.

A hele,tady je něco špatně.

Začínala jsem soudit svůj život s jiným životem,ale nereálným životem. Myslíte,že se opravdu každé ráno probudí a sluší jí to? Že má celé dny volné a bez jediného problému? Snídá každé ráno maliny a jahody? Člověk se snaží udělat vše tak dokonalé. Všichni musí vidět,jak se mám dobře.

Každý vede nějaký boj.

Na většinu sociálních sítí chce každý nahrát jen to dobré. Proč bychom sem dávali naše všední a nevšední problémy? To přeci nikoho nebude zajímat.
Dneska jsem měla v rukou snad to nejkrásnější jablko,co jsem kdy viděla. Bylo celé rudé a lesklé,prostě krása. Když jsem si do něj kousla,musela jsou ho dát stranou. Nebylo vůbec dobré. Na povrch to vypadalo,jak je úžasné,ale vnitřek byl zdaleka jiný. Můj spolužák říká ,,Nesuď knížku podle obalíčku.“
Vždycky se té jeho intonaci a podání smějeme. I když to říká v té situaci ze srandy,má pravdu.

Já si na instagramu záležet dávám. Mám ráda,když má někdo krásné fotky a vše hotové do posledního detailu. Musíme si ale při pohledu na danou věc uvědomit,že to může být klam. Nebrat vše jen z jediného pohledu.
Eva nahrává skvělá videa,kde může každý ocenit její kvalitu. Nesmíte ale dopustit,aby vám váš život připadal obyčejný.
Záleží na vás,jak s ním naložíte. Nikdo život nemá jako z pohádky. Neztrácejte čas tím,že obdivujete cizí životy. Snažte se uskutečnit to,co chcete.

Moje oblíbená knížka (film) je poměrně smutná,ale má hodně co do sebe. Můj život už provází.  Život tam je jedna veliká pohroma,do které ale přijde světlo. Mohla bych se na ten film dívat pořád,také to číst pořád. Když jsem zjistila,jak spisovatelka narazila na takovou myšlenku,zaskočilo mě to. Celá ta kniha,film,by mohla být realita.
Chci vám tím říct,že nic není dokonalé a nenechte se ovlivnit něčím/někým.
Vidět vše z té dokonalé a veselé stránky je mnohokrát lepší,ale připustit si špatné stránky,to je mnohdy důležitější.

 

We gotta, gotta carry on. 

 

(Článek si přečetlo celkem 729 čtenářů, 1 dnes)
 • Majda

  Moc pěkný a dost zamýšlející článek… 🙂

  • Jane De Cooper

   Děkuju:)

  • Jana Bednářová

   děkuju!:)

 • Naty

  Ahoj 🙂 Môžem sa opýtať ako sa volá tá tvoja obľúbená kniha?

  • Jana Bednářová

   Hunger games! 🙂

 • Teri Grimes

  Tvé články čtu bez jediného nádechu ! Jak krásně píšeš a vždy když tvůj článek dočtu, tak se chvíli zastavím a přemýšlím nad tou pointou, všechny ty myšlenky mi bloudí v hlavě. Mluvíš mi z duše a tvá slova přesně vystihují mé pocity, které jsou hluboko ukryté a nedokážu z nich utvořit celek.
  Jsi skvělá a s tvými myšlenkami se dostaneš daleko. Jsi můj vzor a inspirací ! Nepřestávej v tom, co děláš ! ♥ 🙂

  • Jana Bednářová

   děkuju strašně moc!