Jízda za jízdou

A pád za pádem.

Takové byly moje začátky na snowboardu. Co jízda, to byl aspoň jeden pád.

16.1. jsme odjeli se školou na lyžařský kurz. Jezdím na lyžích, ale řekla jsem si, že chci zkusit něco nového. Měla jsem příležitost, abych se to naučila, tak jsem do toho šla. S holkami jsme se dohodly, že se budeme učit na snowboardu všechny tři, tak to bylo mnohem lepší, nikdo v tom nebyl sám.

Kotva ale není můj kamarád od malička.

 1. ZNEPŘÁTELENÍ
  Když jsem jela poprvé na večerní lyžování, z kotvy jsem vyjela a až nahoru se jí držela. Když jsem konečně dojela nahoru, dolů jsem se ze svahu kutálela jako sněhová koule. Teď, o pár let později, jsem na ni měla vyjet se snowboardem. Bylo mi z toho špatně již při cestě na lyžák.
 2. ZNEPŘÁTELENÍ
  Asi v 6.třídě jsme s kamarádkou vyrazily na sjezdovku k Šerlišskému mlýnu. Na kotvu jsem měla už jednu špatnou vzpomínku, ale teď bylo denní světlo a nejela jsem na kotvě sama. Já jsem byla na lyžích a kamarádka na snowboardu. Když jedete na vleku jako snowboarďák, lyžař vám může dobře pomáhat s rovnováhou a udržením rovné cesty. Janča ale nebyla nejlepší lyžař, proto to také nedopadlo nejlépe.
  Kotvu jsme zachytly a byly připravené, když v tom se mi zasekla hůlka v plotě kolem vleku. Snažila jsem ji rychle dostat pryč, ale nakonec jsem táhla s sebou i plot s hůlkou. Po chvíli kamarádka na snowboardu upadla, já s ní, a držely jsme se jen za ruce kotvy. Jely jsme nahoru po břiše, já i s plotem za sebou. Vzpomínáme na to teď se smíchem, jenže…
 3. ZNEPŘÁTELENÍ
  Na lyžáku jsme chodili na sjezdovku, kde jsme před lety právě s kamarádkou spadly. Čekala jsem, že se tentokrát opravdu zabiji. Nedokázala jsem si představ, že mám nahoru dojet na snowboardu. Poprvé jsem jela na kotvě sama, hned na začátku jsem spadla. Usoudilo se, že to opravdu nebudu nejlehčí, nakonec jsme jezdily s kamarádkou spolu. Nevím, jestli byl nejlepší nápad, aby dvě začátečnice na snowboardu jely spolu na kotvě, ale šlo nám to.
  Pomalu jsme to měly v malíčku, tak jsme se už také rozhlížely kolem. Kamarád zrovna skočil na lyžích a špatně dopadl. To naši pozornost už úplně odtáhlo a najednou ležíme na zemi, kotva nás táhne za snowboard a my se smějeme. I když jsme jely nahoru hlavou dolů, rvalo nám to nohy, záchvat smíchu se nedal zastavit. Cítila jsem, jak se mi pomalu vyzouvá noha z boty, až se nakonec vyzula celá. Skončila jsem na svahu s ponožkou na noze a můj snowboard se řítil neskutečnou rychlostí dolů. Kamarádku kotva táhla stále nahoru a já nevěděla, co dělat. Stále jsem se smála, než mě začalo bolet lýtko.
  Celé to dopadlo dobře, nic se nám nestalo, ale chvílemi to vypadalo, že pojedeme takhle až nahoru, což by naše nohy po chvíli nezvládaly.

Nevzdávat se!
To je důležité.

Snowboard mě neskutečně baví. Vlek už mi nedělá potíže, sice někdy ještě upadnu, ale je to o cviku.

Jsem ráda, že jsem se takhle rozhodla. Pokud i ty chceš dlouho něco zkusit, nebo se něco naučit, jdi do toho. Vše má i svá nebezpečí, ale to bychom nemohli pomalu ani přejít silnici.

Ve čtvrtek odjíždím do Alp, kam si beru snowboard. Pokud to znovu přežiji, spíš snad užiji, vidíme se tady.

A co tvoje začátky?


We gotta, gotta carry on.

 

(Článek si přečetlo celkem 367 čtenářů, 1 dnes)
 • Majda Putnova

  Ahoj. S kotvou taky nemám dobrý vzkušenosti už od malička. S taťkou jsme byli jednou v Olešnici a ona tam byla zrovna dvoukotva no a nám se to převážilo takže jsem hned byla na zemi. A když jsem kotvou jela podruhé tak se mi zrovna odepla lyže a snažila jsem se ji držet nohou tak aby mi nespadla. A jak jsem se moc soustředila tak se mi zkřížily lyže a podobně jak ty jsem se držela tý kotvy, která mě táhla čím dál tím výš. Nakonec jsem skončila na kraji sjezdovky😂.A tenhle rok jedem se třídou na lyžák a s holkama jsme se taky dohadovaly jestli na starý dobrý lyže nebo na snowboard. Nakonec jedem na snowboard a jsu zvědavá jestli se na něm za ten týden naučím a kolikrát spadnu. Ale už se moc těším a po přečtení tohohle článku jsem ráda, že jsem se nakonec rozhodla jít na snowboard. Jinak klidně piš víc takovýhle historek, protože máš fakt dost zajímavý zážitky😊. Užij si hory.

  • Jane De Cooper

   Ahoj,
   koukám, je to všude stejné:D Užij si lyžák a děkuju moc, budu psát, co to půjde!

 • marketa hulkova

  Tak takhle jsem se dlouho nezasmála a to stačila jen malá představa 😀 Ale jsi dobrá, že jsi to nevzdala, já bych to asi po pár pádech zabalila. Kotvu jsem zatím nezkoušela, protože jsem z ní měla vždycky strach a na lyžích jsem vlastně už 8 let nestála 😀
  lifestylebymaky.blogspot.cz <3