V práci si uvědomíš…

Co tě doopravdy naplňuje.

Mít práci,která tě nebaví je jedna z nejhorších věcí,co vás může potkat. Trávit dny činností,kterou nenávidíte. V životě nemáte mnohokrát na výběr,ale vždy se najde plán B,pokud ho přijmete.

Jestli budete někdy cokoli dělat jen pro peníze,rozmyslete si to.

Čas je drahý. Váš čas vám peníze nevrátí.

 

Proč tohle píšu? Mám brigádu. Šest hodin myji v kuchyni nádobí do 11 hodin večer. Je to docela dlouhá  doba,kdy vám v hlavě může prolítnou tolik myšlenek,nad kterými se někdy i pozastavíte. Mám 6 hodin plnou hlavu svých myšlenek. Uvědomila jsem si,že už opravdu nejsem ta malá holka,co si hrála u babičky v nádherné a milované Chrudimi. Jak mně to místo chybí.. Teď pracuji v kuchyni,abych měla svoje peníze a moje budoucnost je jen v mých rukou.
Pracuji v pátek. Začíná víkend,jsem ještě zničená ze školy a ještě jsem do 11 večer pryč. Je to ale volba má.  Za svými velkými sny si jdu víc a víc. Brigádu potřebuji,jde mi právě o to,abych si vydělala. Kdybych si představila,že bych měla v životě pracovat každý den hodiny v kuchyni,za kasou,v kanceláři a jinde.. Radši budu běhat venku a vydělávat si venčením psů. Každého baví něco jiného. Měla bych sice sotva na jídlo,ale dělala bych něco,co mě baví. Tohle byl trochu přehnaný příklad,ale snad víte,co vám tím chci říct.
Každý den přemýšlím nad tím,co bude ten další den,co bude další týden,co bude další rok. Každý vám řekne,že máte svým snům věřit a dát do nich vše,co je ve vašich silách. Já tomu věřím. Nechci přemýšlet nad žádným druhým plánem. Říkat si ,,Co když to nevyjde?“.. Přijímám jenom jedno. Vyjde to. Makejte pro to,co vás baví,ať už to má malý,nebo velký úspěch.
Často to celé podceňuji a nechávám sama sebe přesvědčovat,jak malá šance je. Ale ať už s tím v budoucnosti něco dokážu,nebo ne.. Budu dělat to,co mě baví.

To je přeci důležité,ne?

We gotta, gotta carry on.

(Článek si přečetlo celkem 621 čtenářů, 1 dnes)
 • Majda Putnova

  Jde vidět, že ti to psaní fakt jde! Strašně pěknej článek. Obdivuju tě, že to všechno tak stíháš a mít brigádu až do 11h tak to klobouk dolů! Fakt si šikovná.

  • Jana Bednářová

   Děkuju moc!

 • marketa hulkova

  Krásný článek a taky se přidávám : Psaní ti strašně jde! Strašně obdivuju tvůj optimismus a jak si jdeš za svým snem.
  Tohle je pro mě největší strašák. Chci dělat práci, která mě bude bavit, ale i si samozřejmě něco vydělat. Nemám ponětí, co bych v životě chtěla dělat (i proto jsem na gymplu). Několik let se věnuju tenisu a šla jsem kvůli němu i na sportovní gympl, kde mám víc hodin tréninku. Vždycky jsem si představovala, jak se jím budu živit atp..Jenže čím jsem starší, přijde mi to víc nemožný a hlavně se zamýšlím nad tím, jestli mě to opravdu baví a zda to někam vede. Nedokážu se rozhodnout 🙁 Ano baví mě to, ale. Pořád je tu nějaké ale.
  O všem tomhle jsem už taky napsala článek, který mi pomohl se z toho vypsat, ale stále nenašla jsem řešení.
  http://www.lifestylebymaky.blogspot.cz

  • Jana Bednářová

   Děkuju moc:) Hlavně,ať děláš to,co tě baví! To je vážně důležité. Držím ti palce!