Tajemství pro mladé

,,Vše, co si dokážete představit, je skutečné.“

Vzpomínáš si, když jsi byl malý a nenechal se ničím omezovat, měl jsi sny a byl přesvědčen, že čeho chceš, toho dostaneš? Proč tě to opustilo? Pravděpodobně jsi si uvědomil, že život není takový, jaký se nám zdál, když jsme byli děti.

To ale není pravda.

Svět a tvůj život bude takový, jaký si ho uděláš a jak si ho představuješ. Jsme bombardováni důvody, proč nemůžeme být tím, čím chceme být. Vypadá to, jako kdyby se tvůj kouzelný pohled na svět vytratil, někdo ti ho vzal.

Já už vím, že budu tím, čím chci. Vím, že co chci, toho dosáhnu. Vidím sebe, jak stojím tam, kde toužím stát. Žádné JESTLI, nebo ALE.

Buď vděčný za každou maličkost, kterou máš. Pokud nebudeš vděčný za to, co máš teď, jak si můžeš zasloužit něco dalšího? Já jsem vděčná. Jsem šťastná. Jsem optimista. Tuhle sebejistotu a optimismus jsem ale ještě před týdnem sotva znala.

Jak k tomu došlo?

TAJEMSTVÍ PRO MLADÉ.

Před týdnem jsem si vyklízela skříň, jelikož jsem tam měla nepřehledno a místo pro další skladování krabic s blbostmi mizelo. Otevřela jsem jednu starší krabici, kam jsem si chtěla dát dekorace z Vánoc, ale byla plná, tak jsem ji celou vyklidila, abych přebrala, zda je nutné všechny věci z té krabice stále mít. Úplně naspodu krabice byla malá modrá knížka, která nesla název Tajemství pro mladé. Hned jsem si na ni vzpomněla, dostala jsem ji asi v páté třídě, ale jelikož jsem do sedmé třídy byla odpůrce knih, nikdy jsem ji nepřečetla (teď jsem mimochodem knihomol, jak blázen, you know).Teď jsem ji ale vzala do ruky, abych zjistila, o co jsem vlastně přišla.

Přišla jsem o víc, než jsem čekala.

Měla jsem pocit, jako kdyby někdo chtěl, abych tuhle knihu našla a konečně si ji přečetla. Tahle kniha je něco, co ti může změnit život, tvůj pohled na svět a dokáže tě nasměrovat tím směrem, který si hledal. Tohle je TAJEMSTVÍ PRO ŽIVOT A SNY.

Určitě si říkáš, že se dokážeš motivovat i bez nějaké knihy. Ano, taky jsem si to myslela, je to tak. Mně ale tahle kniha dala jistotu, ukázky opravdových životů, kdy člověk dosáhl svého. Naučila mě, jak si vážet maličkostí, jak přát ostatním, uvědomění si štěstí.

ZÁKON PŘITAŽLIVOSTI. Žádný zákon schválnosti, ten ani neber v potaz. Když jsem nad tím přemýšlela poprvé, připadalo mi hloupé, abych věřila v nějaký pomyslný „zákon“. Sama jsem si ale ověřila, jak zákon přitažlivosti opravdu funguje. Ať už jsem jednou něco opravdu chtěla, časem jsem to dostala. Byla to i úplné maličkost, malé přání, ale vyplnilo se. Když budete věřit a žádat, přijde to. Nemusí to přijít zítra, nebo za měsíc, ale věřte, že to přijde včas.

POŽÁDEJTE, VĚŘTE, PŘIJMĚTE, OBSAĎTE SI ROLE V ŽIVOTĚ, PŘEDSTAV SI SEBE, AKCE!

Poskládej si život jako vlastní hollywoodský scénář. Nežij zítřkem, žij dneškem. Máš pocit, že pro tebe život začne, ti bude osmnáct, budeš pryč ze školy, .. Veškerou sílu, kterou máte, soustřeďujte do dneška. ,,To, nač se nejvíce soustředíme, bude utvářet náš život v budoucnu.“

Zkus si někde sepsat, co všechno tě baví, vše, co máš rád. Zaměř se na to, najdi v tom to, co tě nejvíce naplňuje a jdi za tím. Nalep si do pokoje fotku místa, kam se chceš podívat. Nalep si tam třeba parket, na kterém chceš jednou tančit. REALIZUJ! 

Narodili jsme se abychom žili, tak vnímej život. Soustřeď se na to, jak do okolí vyzařuješ pozitivní energii. Zkus vidět v každém i to dobré, zkus myslet pozitivně i o tom, kdo dělá z tvého života peklo. Pokud změníš myšlení, dá ti to sílu změnit všechny vztahy.

Pokud tě myšlenka knížky zaujala a chceš v sobě probudit své odhodlání a ambice, přečti si ji. Přála bych si, aby byly všichni plní snů a radosti. Snadno se to říká, ale pravda je, že i snadno koná – život je v tvých rukou.

Nebojte se – věřte. Síla je jen v tobě! 

(Článek si přečetlo celkem 614 čtenářů, 1 dnes)
 • Ahoj Jani, knížka mě moc zaujala a určitě si ji přečtu. Pokračuj v tom, co děláš, jsi pro mě velkou inspirací <3 Měj se krásně, V

  • Jana Bednářová

   Děkuju moc! Určitě si ji přečti, snad se bude líbit i tobě <3

 • veronika v.

  Ahoj Jani,
  opět zase já. Doufám, že to nevadí. Jedním slovem nádhera… To se čte tak dobře, jde vidět, že tě to baví a dáváš do toho kus sebe. A taky ti to hlavně jde.
  Když jsem si tenhle článek přečetla, tak mi to nedalo, abych ti tady něco nenapsala. I když, jenom ta představa, že si tady tenhle komentář někdo jiný čte, je hrozná. Ale prostě, chtěla jsem jenom ať si to přečteš. Knihu, již jsi nám doporučila, tak si určitě přečtu. Protože já jsem to samé- knihomol jak blázen. Taky jsem byla na té stejné cestě, jako ty. Moc jsem knihám nevěnovala čas, ale před rokem se to zlomilo, a teď bych už nevydržela nečíst. Opravdu ne.
  Jinak dále co jsi psala. Opět s tebou souhlasím. Je to něco úžasného, jak to tady vše píšeš, protože jsem zatím nepotkala nikoho, který by to vnímal stejně. A za to Ti děkuji. Protože aspoň teď vím, že nejsem blázen. A, že se najde někdo, kdo má stejné pocity, jako já. Každý by měl jít za svým. Měli bychom si užívat života, ale, ale….
  Já jsem tak napůl. V něčem vidím dobré, a pak zase vidím jenom černě. Ale zkusím se polepšit.
  Určitě v tom pokračuj nadále. Tvé články můžu číst stále dokola a nikdy mě to neomrzí. Doufám, že by nevadilo, kdybych tady někdy něco ještě napsala, protože mi přijdeš jako fajn holka. Měj se hezky.

  • Jana Bednářová

   Ahoj! Jak by mi to mohlo vadit? Jsem jenom ráda a dělá mi to opravdu radost! Moc ti děkuji! <3

 • Adéla Jiráňová

  Ahoj Jani,
  také si mile ráda přečtu knížku o které jsi se s námi pochlubila:)
  Já ten tvůj blog prostě miluju 😀 ♥

  • Jana Bednářová

   Jezuuus, Adelajn, ty jsi zlato <3