Úspěch se neodpouští

Tuhle větu známe asi všichni.
Uspějete ve škole v testu,někdo hledá váš tahák. Uspějete ve hře,někdo hledá případné porušení pravidel. Ať uspějete v čemkoli,vždy bude mít někdo potřebu srazit vás dolů. Celé je to závist. Jsou to osoby,které neunesou úspěchy ostatních.
Každý je v něčem dobrý,ale nikdo není dobrý ve všem. Já vždycky těžce nesla,že neumím tak nádherně kreslit, dostat na plátno svou představu,ale nemám potřebu tahat dolů ostatní kolem mě,kteří ten talent mají a jsou úspěšní. Věřím,že mám talent na něco jiného a svůj úspěch najdu v něčem jiném.

Proč o tomhle budu dnes vlastně psát?

S naší třídou jsme byli na Adaptačním kurzu. Nebyl tam jeden prvák,ale ještě další dva (jen s jiným zaměřením). Už při nástupu na střední školu jsem přemýšlela nad svou tvorbou na youtubu. Na začátku osmé třídy jsem si prošla docela náročnými dvěmi měsíci. Byly to začátky,ty jsou vždy krušné.
Po nějaké době lavina ustala,moji tvorbu začala třída podporovat a ostatní přestali s blbými vtipy.
Přesně tohle jsem musela čekat při nástupu na střední školu. Můj původní plán byl,abych to řekla celé třídě-později by aspoň nedošlo k otázkám jako:,,Hele,já tě našla na youtube,ty točíš?“ Nakonec jsem ale nikomu nic neřekla. Pár holek ze třídy to vědělo,ale braly to naprosto v pohodě,také chválily. Na Adaptačním kurzu se ale roztrhl pytel,věděli to snad úplně všichni. Jeden kluk a holka měli takové hlášky-,,Nojo,youtuberka.“ ,,Dáš mi podpis?“ A tak dále.. Nevím,jak to bylo myšleno,ale i po adaptačním kurzu jsem tohle volání na mě zaslechla. Nechci hned vše brát ze špatného konce,ale není mi to příjemné,ať už to je myšlené jakkoli. Je mi jedno,kdo všechno to ví,kdo všechno mě vlastně sleduje. Jediné,co opravdu chci,je tolerance. Každý dělá něco jiného. Když někdo může hrát basket,nebo zpívat ve sboru,proč by někdo nemohl natáčet videa a nebo psát blog? Mě to baví a to by měli ostatní respektovat. Všichni bysme se měli aspoň z části navzájem respektovat.
Řešme sami sebe,zaměřme se na naše cíly a nechme se obklopovat lidmi,kterými chceme. Tohle by člověk mohl opakovat pořád dokola,ale vždy se najde problém. Vidím den co den lidi kolem mě,kteří nejsou toleratní. Den co den vidím lidi,kteří jsou plní závisti a pohrdají úspěchy druhých.

Chtěla jsem se o to s vámi podělit,když mně právě pár lidí ze školy umožnilo,abych se opět zamyslela nad tím,jak by bylo dobré,abysme se zajímali sami o sebe a neutahovali si z ostatních.

We gotta,gotta carry on. 

(Článek si přečetlo celkem 1 036 čtenářů, 1 dnes)
 • Petra Malíková

  Motivační a krásné,máš obrovský talent na focení a psaní.Mám ráda cokoli od tebe,jsi pro mě jednou velkou inspirací.♥

 • Majda Putnova

  Ahoj Jančo, už jsem se tesila na dalsi prispevek a nezklamal!:D Naprosto te chapu, (mne se stalo s myma kamaradkama totiz neco podobnyho s tou zavisti) a ty jsi fakt neceho na tom youtubu dosahla, tak snad musi byt tak radi ze maji ve tride tak talentovanou holku! Bud vzdy sama sebou, to je hlavni.

 • marketa hulkova

  Každý tvůj článek bude úžasnej, ať už bude o čemkoliv. Fotky máš nádherný, styl psaní je taky to co mě baví a celkově se budu na každý článek těšit 🙂
  Vyjadřování, jak říkáš, je vždycky lepší na papír než na kameru (realitu), tak to mám i já. Kolikrát se některé věci i bojím říct nahlas, tak je radši napíšu. Proto jsem si taky založila blog, protože psaní mě prostě baví, ale bohužel se vždy najde někdo kdo se tomu bude smát a utahovat si, z čehož mám pochopitelně strach. Dokáže mě „rozhodit“ každá maličkost a jsem hodně sebekritická, tak si občas říkám, že byla blbost si blog založit a mám chuť všechno smazat. Jenže pak si uvědomím, že mě to baví a byla bych ráda, kdyby to bavilo i někoho jiného. Jenže nemám odvahu to nikde (kromě ig) publikovat :/ Snad brzo ten strach překonám a přestanu se tolik ohlížet na názory jednotlivých lidí, kteří se snaží jen kritizovat.
  Děkuju strašně moc za tvůj blog 🙂 Jsi skvělá <3
  http://www.lifestylebymaky.blogspot.cz

  • Jana Bednářová

   Děkuju moc!
   Neřeš,co si myslí ostatní…I když to je těžké přejít,tak pokud chceš dělat to,co tě baví,tak ti v tom nic a nikdo nesmí bránit!

 • Kateřina Syrovátková

  Jani, moc si vážím toho, co píšeš.. Tyhle články mě moc baví číst i psát, i když nemám takovou odezvu jako ty.. Já už se několikrát setkala se závistí, nechápala jsem, proč mě to zrovna ten z mých nejoblíbenějších udělal… Tenhle problém mě provází zatím celý život, ale už jsem se stala vůči pitomým narážkám, podrazům apod. imunní a naučila jsem se je ignorovat nebo alespoň příjmout.. Snažím se si jít jen za svým snem a užívat si toho, co mám. A taky se těším na to, co na mě v budoucnu čeká:) Mám tě moc ráda! Jak na YT, tak tady na blogu! <3